Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych

Orfeo & Majnun jest imprezą otwartą dla wszystkich grup odbiorców. Staramy się dostosowywać przestrzeń wydarzeń do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ważne dla nas jest, aby nasze wydarzenia był miejscem przyjaznym dla wszystkich oraz bezpieczną przestrzenią doświadczania pozytywnych emocji.

 

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ RUCHOWĄ

 

CENTRUM KONGRESOWE ICE KRAKÓW

ICE Kraków jest budynkiem dostępnym dla wszystkich, w tym w szczególności z uwzględnieniem potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się, osób z niepełnosprawnością, starszych, rodziców z wózkami.

Dysponujemy odpowiednio oznaczonymi miejscami parkingowymi na parkingu podziemnym. Można z niego dostać się bezpośrednio za pomocą wind prowadzących do Foyer. Kolejne windy zlokalizowane są już w wewnątrz budynku – część z nich w obrysie Sali S2. Pozwalają one na poruszanie się pomiędzy 4 poziomami Foyer.

W Centrum zamontowane zostały bezprogowe drzwi, ułatwiające wjazd do budynku. Główne wejście do budynku od strony ulicy Barskiej obsługiwane jest przez dwoje drzwi obrotowych, jednak tuż obok nich, po prawej stronie, można znaleźć dodatkowe drzwi działające na fotokomórkę. Dodatkowo przy Centrum znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich.

W wyposażeniu budynku znajdują się platformy pod wózki dla osób z niepełnosprawnością, co zwiększa dostępność widowni poprzez przeznaczenie ww. osobom miejsc dedykowanych tylko dla nich.

Budynek jest dostępny architektonicznie dla osób z niepełnosprawnością wzroku. Dojazd jest w miarę dogodny, pobliskie skrzyżowania posiadają sygnalizację dźwiękową. Pracownicy na miejscu udzielają potrzebnych informacji. Osoby niewidome mogą poruszać się wewnątrz budynku w obecności psa przewodnika.

W ICE Kraków dysponujemy również toaletami dostosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych – toalety takie są o wiele większe niż standardowe kabiny, posiadają niżej zamontowane oraz większe umywalki, muszle klozetowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych oraz poręcze ułatwiające podnoszenie się z wózków. Toalety tego typu zlokalizowane są na każdym poziomie.

Pokój medyczny / Pokój rodzica: wejście do pokoju znajduje się w Foyer na poziomie 0, drzwi na ścianie Sali S2, dokładnie pomiędzy windami osobowymi a stoiskiem Masters Catering. Pokój wyposażony jest w wózek inwalidzki, nosze, kozetkę, tlen, AED – defibrylator, opatrunki i przewijak oraz podwyższone krzesełko do karmienia dla dzieci. Podczas wydarzeń są obecni dwaj medycy (UWAGA! potrzebę wezwania karetki trzeba zgłaszać do medyków). Chęć wykorzystania pokoju medycznego powinna być zgłoszona obsłudze widowni.

 

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ WZROKU

Opera „Orfeo i Majnun” 20 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków  będzie prezentowana z audiodeskrypcją. Osoby niewidome lub niedowidzące, dzięki słownemu opisowi tego, co się dzieje na ekranie, będą mogły w pełni odbierać i poznawać wydarzenia rozgrywające się na kinowym ekranie. Audiodeskrypcja została przygotowana we współpracy z Fundacją Siódmy Zmysł.

 

DOSTĘPNOŚĆ DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SŁUCHU

Opera „Orfeo i Majnun” 20 marca w Centrum Kongresowym ICE Kraków  będzie prezentowana z audiodeskrypcją. Osoby niewidome lub niedowidzące, dzięki słownemu opisowi tego, co się dzieje na scenie, będą mogły w pełni odbierać i poznawać wydarzenia rozgrywające się na scenie. Audiodeskrypcja została przygotowana we współpracy z Fundacją Siódmy Zmysł.

 

Podczas pokazu będą obecni asystenci osób niepełnosprawnych. Osoby, którym będzie potrzebna pomoc w dotarciu do budynku, prosimy o zgłoszenie się wcześniej do koordynatora ds. dostępności.

 

Koordynator dostępności: Barbara Zając

T +48 12 354 26 80
M +48 604 483 402
e-mail: barbara.zajac@kbf.krakow.pl