Warsztaty społeczne – Orfeo & Majnun – warsztaty filmowe

sierpień 2021

Przemysław Kopacz, Karolina Oczkowska

Założeniem projektu była praca z dziećmi nad krótkimi scenkami filmowymi według ich własnego pomysłu. Dzięki tej formule oraz otwartej i bezpiecznej przestrzeni dzieci miały okazję popracować z wyobraźnią, emocjami i spróbować sprostać trudnemu zadaniu prezentacji samego siebie poprzez opowiadaną historię, a także poprzez stanięcie przed kamerą i odegranie wyznaczonej roli.

Głównym celem spotkania było stworzenie dzieciom możliwości otwarcia się w mówieniu o tym co dla nich trudne, próba zwiększenia ich ekspresji artystycznej, spotkanie w miłej i niewykluczającej nikogo atmosferze, gdzie można dać upust swojej wyobraźni i wszystkim pomysłom, które na co dzień nie mają przestrzeni do realizacji.

Warsztaty odbyły się w placówce wsparcia dziennego „Kraina Marzeń” w Krakowie. W zajęciach wzięło udział 12 dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Uczestnicy musieli m.in przeprowadzić wywiad przed kamerą, wymyślić sceny z użyciem określonych haseł, opracować krótki scenariusz na zadany temat i wreszcie wystąpić w licznych rolach, których wymaga zrealizowanie filmu: reżyser, operator, asystent kamery, aktorka, dźwiękowiec, kierownik planu, statysta, scenarzysta.

fot. Przemysław Kopacz

Nadchodzące warsztaty

Więcej informacji wkrótce!

SZCZEGÓŁY
Warsztaty społeczne – Pocztówki

wrzesień 2021

SZCZEGÓŁY
Warsztaty społeczne – Wyprawa po Wodę Żywą

marzec 2020 / sierpień 2021

SZCZEGÓŁY
Warsztaty: zwierzęce lalki i maski 2020

2020

SZCZEGÓŁY
Warsztaty społeczne – Zza MASKI

maj - czerwiec 2020

Więcej informacji wkrótce!

Więcej informacji wkrótce!

Zobacz wszystkie >