Wystawa fotografii na Zgody 7 i w szklanych ekspozytorach

21 czerwca – 19 września

Wystawa fotografii Orfeo & Majnun prezentowała kolekcję Grey Mouse zaprojektowaną przez Martę Pilas, absolwentkę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Kreacje dopełniają maski i kukły zwierząt stworzone przez Rogera Titleya (creatures.co.za) i wyprodukowane przez vs.designlab | Vero Schürr (vsdesignlab.com) w ramach projektu społecznego Orfeo & Majnun, który nawiązując do greckiego mitu o Orfeuszu i Eurydyce oraz do arabskiej opowieści o Lejli i Madżnunie, uczy tolerancji i miłości, a także łączy świat europejski z bliskowschodnim kręgiem kultury.

Opis kolekcji:

Żyjemy w XXI wieku, w dobie cyfryzacji, technologii, skracania dystansu między ludźmi na przeróżne sposoby. Niestety wiąże się to z niezdrową rywalizacją, samotnością, walką o swoje własne dobra, poglądy i o siebie samego. Mogłoby się wydawać, że typ kobiety, który określa się mianem „szarej myszki”, nie ma prawa ani predyspozycji do tego, by sobie w tym nowym świecie poradzić – by nie zgubić się i nie zaginąć. Co jednak, jeżeli owa „szarość” jest sposobem na normalne życie i przezwyciężenie przeciwności losu?

Wystawa fotografii Orfeo & Majnun prezentuje kolekcję Grey Mouse zaprojektowaną przez Martę Pilas, absolwentkę Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Kreacje dopełniają maski i kukły zwierząt stworzone przez Rogera Titleya (creatures.co.za) i wyprodukowane przez vs.designlab | Vero Schürr (vsdesignlab.com) w ramach projektu społecznego Orfeo & Majnun, który nawiązując do greckiego mitu o Orfeuszu i Eurydyce oraz do arabskiej opowieści o Lejli i Madżnunie, uczy tolerancji i miłości, a także łączy świat europejski z bliskowschodnim kręgiem kultury.